Nacházíte se zde: Úvod Povídání s hvězdami Planety Jupiter

Jupiter - planeta Blahovůle

Autor: v Pondělí 26.11.2012 22:36:23 |

V řecké mytologii byl Zeus majestátním vládcem nekonečných prostorů nebe. Sídlil ve vyšších éterických sférách a na nejvyšších vrcholcích hor a věřilo se, že je vševědoucí, na pozemský život nahlížel ze své vyšší perspektivy, podporoval dobro a trestal zlo. Rozum se musí vyvíjet současně s láskou, oba se musí navzájem různým způsobem ovlivňovat, aby se nakonec mohly spojit a vytvořit vyšší hodnotu, tj. moudrost. A tuto vzácnou vlastnost se nám snaží vštípit vládce planety Jupiter, a tak napomáhat dalšímu vývoji lidstva, aby překonalo hmotnou úroveň a povzneslo se do vyšších oblastí. Jupiterův paprsek vzbuzuje a pěstuje u lidí dobročinnost, jemnost, zdvořilost, srdečnost, dobrovolné podřízení zákonům a zbožnost.

Saturn je viněn z našeho neštěstí a pozorně sledujeme jeho pohyb, abychom zavčas vystihli, kde na nás číhá nebezpečí, ale obvykle přitom zapomeneme podívat se na dobré zvěsti a tak propásneme naše příležitosti. Saturnovi to trvá třicet let, než oběhne zvěrokruhem a vytvoří při tom tranzity ke všem planetám, avšak Jupiter, nejlepší vliv v oblasti naší sluneční soustavy, proběhne stejnou dráhu za jedenáct roků a proto nese s sebou trojnásobný počet dobrých událostí. Skutečností zůstává, že každému se dostane spravedlivé odměny podle zásluh. Každý z nás je zahalen jemnou aurou, která zabarvuje naše názory a myšlenky, slova a činy projevované vůči nám ostatními lidmi. Je-li v naší povaze zahnízděna nízkost, zamlžuje naši auru a jsme náchylní vidět nízkost u jiných a v jejich chování vůči nám,a tím probouzíme u nich tuto vlastnost. Naopak, pěstujeme-li Jupiterovi ctnosti velkorysosti, jeho úsměv, vřelé smýšlení, brzo poznáme, že jeho blahodárný vliv bude mít převahu a učiní naši práci a náš život radostný.

Jupiter dosahuje svých hodností, je-li v Rybách nebo ve Střelci, ve znamení vyšších tužeb a ideálů. Je povýšen v Raku, kde vládne Luna.