Nacházíte se zde: Úvod Povídání s Lunou

Povídání s Lunou

Autor: v Úterý 27.11.2012 20:42:00 |

Povídání s hvězdami o karmickém Novoluní, které nastane dne 24. března roku 2020 ve znamení Berana.

Autor: v Pondělí 16.03.2020 20:24:11 |

Krásný den přátelé :-) Vítám vás na svých stránkách, abych se s vámi podělila o povídání s hvězdami na téma karmické Novoluní :-) Venku příjemně svítí sluníčko a přivítali jsme jaro :-) Novoluní vrcholí v úterý, dne 24. března roku 2020 v 10 hodin a 31 minut na čtvrtém stupni s Lunou, která je v konjunkci se Sluncem v ohnivém a kardinálním znamení Berana.

Planetárním vládcem Berana je Mars. Konjunkce Světel představuje splynutí a záměnu mezi mužským a ženským prvkem, tedy mezi vědomím a cítěním. Současně se ve znamení Berana nachází Černá luna v konjunkci s léčitelem Chironem, což většinou označuje citová zranění a zrání, kdy osobně vnímáme nastavení hranic mezi lidmi.

Novoluní se odehraje v desátém astrologickém domě a celosvětové dění tak ovlivní Neptun v Rybách. Vzhledem k postavení nodálních uzlů v šestém domě zdraví a ve dvanáctém domě životních zkoušek a nemocí, který je zároveň v analogii s Neptunem, je klíčovým slovem Novoluní rozumět. Z pohledu karmy v šestém astrologickém domě procházíme velkým krizovým stavem, vybavením si vzpomínek na minulá vtělení, na pocity strachu, prožitky bolesti a utrpení. Děláme si starosti o zdraví a výdělek, o zvládnutí života a zvládnutí každého dne. Z pohledu karmy ve dvanáctém astrologickém domě čerpáme sílu při odpočinku v ústraní, ponořujeme se do vlastního nitra, přemýšlíme o životě a smrti, snažíme se z lidského hlediska porozumět podstatě vědomého bytí. Dochází pak ke splynutí těla s duší. Cílem je znovuzrození, smrt starého života a přechod k vyššímu stavu. Jestli jsme ovšem v rozkladu a nedokážeme krizi přijmout a využít, zapadáme do stavu nemocné melancholie.

Další astrologickou událostí je tranzitující Uran na čtvrtém stupni zemského a pevného znamení Býka v kvadratuře na planetu Saturn do vzdušného a pevného znamení Vodnáře. Tento aspekt rovněž přináší nemoci, které postihují katar dýchacích cest. V sobotu, dne 11. dubna opouští Merkur Ryby a v 7 hodin ráno letního času se přesune do kardinálního znamení Berana. Z pohledu planetárního postavení nás budou hvězdy směřovat k nabírání nové síly. Proto nám na nebeské klenbě bohové s úsměvem říkají, že vždy můžeme okusit něco nového, abychom přijímali nové hodnoty a nové životní priority :-D Tranzitující Mars a Saturn ve Vodnáři v kvadratuře na planetu Uran do zemského Býka ovlivňuje určitý existenční postup, můžeme v následujících několika měsících očekávat radikální změnu ovlivňující vztahy, peníze, zdraví a náš postoj k životu. Přeji vám miláčkové  krásné a prožitkové Novoluní, přeji vám životní pohodu a pozitivní myšlení. Buďte dobří lidé. Papa v lásce a úctě Jitka Bártová. 

Můžete se stále objednávat na telefonním čísle 775 097 667 do mojí astrologické poradny a věštírny. Vaše objednávky s vámi vyřizuje můj asistent, který vám nabídne termín a objedná vás ke mně do poradny. Více informací a adresu poradny najdete v odkazu Kontakt Ceny o službách najdete v odkazu Ceník a nabídka mých služeb pro vás Také písemná poradna pro vaše rychlé a krátké dotazy je otevřená a více informací  je vysvětleno v odkazu Vaše dotazy do poradny. Děkuji za vaší důvěru. 

Více...

V pondělí, dne 9. března roku 2020 nás čeká superúplněk v zemském znamení Panny.

Autor: v Sobota 29.02.2020 13:25:05 |

Přeji vám krásný březnový úplněk miláčkové :-) V pondělí, dne 9. března roku 2020 v 18 hodin a 49 minut SEČ vrcholí superúplněk v zemském znamení Panny. Měsíční kotouč bude co nejblíže k Zemi (357 tisíc kilometrů) a odtud pramení název superúplněk. Připravme se, že záře Měsíce bude magická. Měsíc se nachází na 19 stupni v zemském znamení  Panny ve dvanáctém domě v opozici na Slunce, které je na 19 stupni ve vodním znamení Ryb a v šestém domě.

Tyto významné úplňkové aspekty znamenají příchod období, které nás “přiblíží” konat něco jiným způsobem, nebo určí čas dozrálých příležitostí nezbytných udělat pokrok a změnu. Hvězdy nám ukazují cestu, ale za žádných okolností nikoho nedonutí konat něco jistým způsobem. Nic nelze stvořit z prázdnoty.

Úplněk bude velice silný a můžeme prožívat mimořádné události, než pociťujeme jindy. Venuše se spojí s Uranem na čtvrtém stupni v zemském znamení Býka a Slunce se nachází v konjunkci s Neptunem v Rybách. Slunce je s Neptunem v plodném znamení Ryb v harmonickém aspektu na Jupitera do zemského Kozoroha. Jsou vhodné konstelace pro početí a sňatky :-D 

Venuše s Uranem mají velký význam pro výživu. Současně se i v těchto příjemných planetárních energií nachází Chiron ve spojení s Černou lunou na čtvrtém stupni v  ohnivém znamení Berana a v sedmém domě partnerských vztahů. Snadno se necháme unášet citovými pohnutkami, můžeme někoho odmítat, anebo být odloučeni a odmítnuti. Měsíc a vycházející Panna nás bude vybízet ke kritičnosti, nebo se pohroužíme do vlastních  myšlenek. S retrográdním Merkurem ve Vodnáři nás pozlobí počítače a technika. Merkur je retrográdní do 10. března a poté se otočí do přímého směru. 

V březnu nás mohou inspirovat umělecké tvorby, retro styl, fotografie … Dne 20. března 2020 přestoupí Slunce do ohnivého a kardinálního znamení Berana a začne nový astrologický rok. V lásce a úctě napsala Jitka Bártová. Papa

Můžete se stále objednávat na telefonním čísle 775 097 667 do mojí astrologické poradny a věštírny. Vaše objednávky s vámi vyřizuje můj asistent, který vám nabídne termín a objedná vás ke mně do poradny. Více informací a adresu poradny najdete v odkazu Kontakt Ceny o službách najdete v odkazu Ceník a nabídka mých služeb pro vás Také písemná poradna pro vaše rychlé a krátké dotazy je otevřená a více informací  je vysvětleno v odkazu Vaše dotazy do poradny. Děkuji za vaší důvěru. 

Více...

Čekají nás superúplňky a zatmění Slunce a Měsíce v roce 2020.

Autor: v Úterý 31.12.2019 16:43:49 |

V roce 2020 nás na nebeské klenbě čeká pozoruhodné zatmění Slunce a Měsíce, což můžeme považovat za vzácné úkazy.

Krásný a optimisticky pojatý rok 2020 přeji všem příznivcům a všem miláčkům astrologie. V roce 2020 nás na nebeské klenbě čekají dva super úplňky a dvě polostínová zatmění Měsíce :-) První polostínové zatmění Měsíce přijde při úplňku v pátek, dne 10. ledna ve znamení Raka. Měsíc se ocitne v zemském polostínu, kdy ve 20:10 SEČ kdy přijde maximální polostínové zatmění Měsíce, který se tak tmavě zabarví. Slunce bude v zemském Kozorohu, ve kterém je nejsilnější planetární obsazení. Druhé zajímavé a slabší polostínové zatmění Měsíce nastane dne 5. června při úplňku ve znamení Střelce, který vrcholí ve 21:12 letního času. Polostínové zatmění můžeme uvidět i v České republice.Další mega super úplněk nás čeká dne 9. března ve znamení Panny, kdy zářící kotouč Měsíce bude největší a bude co nejvíce přiblížený k Zemi.

A další tak zvaně superúplněk následuje na Velikonoce, dne 8. dubna ve znamení Vah. Tento super úplněk se odehraje s Měsícem co nejvíce přiblíženým k Zemi 8-) Čeká nás ještě další rarita v říjnu roku 2020, kdy nás oblaží hned dva úplňky v jednom měsíce po sobě následující. Dne 1. října vrcholí první úplněk v ohnivém znamení Berana a dne 31. října nastane druhý úplněk v zemském znamení Býka, který tak nazýváme Modrým úplňkem, jelikož dva vrcholící úplňky jsou v jednom kalendářním měsíci raritou a vzácností :-) 

Dne 30. listopadu se na nebeské klenbě odehraje velice zvláštní úkaz …Měsíc se začne nacházet uprostřed souhvězdí Býka, mezi hvězdou Aldebaran a hvězdokupou nazvanou kuřátka.

V neděli, dne 21. června 2020 v 8:41 letního času je Novoluní v Raku a čeká nás úplné prstencové zatmění Slunce v Raku. Pozorovat ho můžeme v Indii a v Tibetu. V pondělí, dne 14. prosince v 17:16 SEČ se dočkáme Novoluní ve Střelci se Sluncem a Měsícem ve Střelci a v 16:03 SEČ nás čeká rarita a to úplné zatmění Slunce.

Mějte se moc hezky a papa, v lásce a úctě Jitka Bártová. Telefon do kanceláře  astrologické poradny 775 097 667 Můžete se stále objednávat na telefonním čísle 775 097 667 do mojí astrologické poradny a věštírny. Vaše objednávky s vámi vyřizuje můj asistent, který vám nabídne termín a objedná vás ke mně do poradny. Více informací a adresu poradny najdete v odkazu Kontakt Ceny o službách najdete v odkazu Ceník a nabídka mých služeb pro vás Také písemná poradna pro vaše rychlé a krátké dotazy je otevřená a více informací  je vysvětleno v odkazu Vaše dotazy do poradny. Děkuji za vaší důvěru.

Více...

V neděli, dne 13. října 2019 přichází úplněk do ohnivého znamení Berana.

Autor: v Neděle 13.10.2019 17:24:19 |

Krásný nedělní a úplňkový den miláčkové. V neděli, dne 13. října roku 2019 ve 23 hodin a 10 minut letního času vrcholí úplněk v ohnivém a kardinálním znamení Berana a vládcem Berana je planeta Mars. Potřebujeme čas a pevnou vůli, abychom dospěli k rozhodnutí.

Každým měsícem v roce dosahuje Luna ozářeného plného kruhu a stojí v opozici na Slunce a mluvíme tak o úplňku. Po úplňku se každodenně po dobu 14 dnů kotouč Měsíce zmenšuje, až dochází ke konjunkci Luny a Slunce v téže znamení a tato konjunkce obou Světel je pojmenována novoluním. Beran ovládá hlavu, obě mozkové hemisféry, všechny orgány uvnitř hlavy, to znamená mozek, pak oči, tranzové stavy, například hypnózu, hlubinné regresní terapie, záhadné síly podvědomí a životní sílu.

Luna je na 20 stupni Berana a v protilehlém znamení jsou Váhy, ve kterých se na 20 stupni nachází Slunce. Luna v Beranu je postavená v kvadratuře na Pluta, který je na 20 stupni v zemském znamení Kozoroha. Slunce ve Váhách je v kvadratuře na Pluta a Saturna do zemského znamení  Kozoroha.

Mars, který Luně v úplňku ve znamení Berana vládne, se nachází ve Váhách. Když jsou planety v kvadratuře, což je dynamický aspekt, jsou mezi sebou v konfliktu a krize řešíme a překonáváme je. Saturn v kvadratuře na Slunce – tento aspekt prozrazuje  otcovský model, či smutek po otci, smutek ze ztráty otce, nebo partnera, zároveň nás vede na cestu sebekontroly a odpovědnosti.

Slunce je ve Váhách v pádu a Mars ve Váhách ve zničení. Planetární energie Jupitera ve Střelci v kvadratuře na Neptuna do Ryb jsou motivovány citem, kdy se snažíme získat kontrolu nad vlastními citovými pohnutkami. Zároveň nám krásná planeta Jupiter stojí ve Střelci v sextilu a působí na Slunce do Vah, Jupiter je velký a úžasný životní optimista, je planetou, která je nakloněna štěstí, blahobytu a zdraví, proto dochází k opětovnému uzdravení.

Ve Vahách má Mars potřebu bojovat za pravdu a spravedlnost. A protože úplněk v Beranu je otevřený výzvám, společenství a lidstvo prochází obrovskou vlnou transformace, naše chápání je intuitivní a náš duch otevřený. Chceme se opírat o rodinné hodnoty, vybudovat a chránit rodinu a domovy. Vymaňujeme se z pekla vztahů, krizových situací, nebo ze závislosti povolání. V přímém směru Pluta společně a snáze překonáváme pocity viny a zvládáme krize. Pluto je spjat s kolektivem. V období úplňku nám planetární konstelace přinášejí jak sílu, tak citovou slabost, vyčerpání a zase obnovu.

Může jít i o špatný vztah k našemu Já a k našemu tělu. Mars ve Vahách zároveň formuje milostné vztahy a náruživou přitažlivost k druhému pohlaví, tak zvaně otevírá alchymii lásky, vášně, sexu. Tento planetární charakterový rys je vystupňován jednak oblíbeností ve veřejném životě, nebo v umělecké sféře, na straně druhé v milostných vztazích a aférkách zpečetí a završí průchod labyrintem do závěrečného konce. Mars ve 3 domě dává náchylnost k hromadným nehodám na krátkých cestách.

Retrográdní Neptun je postavený v konjunkci s Černou lunou v Rybách. Neptun je superpomalá planeta a ovládá prožitky, sny, intuici, mimosmyslové vnímání a mystično. Neptun se vztahuje k psychické labilitě. Pod vlivem retrográdního Neptuna prožíváme svou představivost mnohonásobně více a prožíváme jí jako skutečnost. Proto si obrazně řečeno říkáme … Sním, anebo bdím ? Co je pravda a co je iluze ? V konjunkci Neptuna s Černou lunou prožíváme svou minulost, vybavují se nám vzpomínky z minulých životů, nebo vzpomínky současného života, co se stalo v minulosti. Černá luna čistí a uzavírá jednu etapu života. Jestli máte pocit, že se ve své existenci ztrácíte, máte mdloby, jste nervózní, nebo prožíváte a vnímáme něco, co si nedokážete vysvětlit, pak prožíváte životní zkoušky, nacházíte odpovědi a potřebujete inspiraci v tichu, nebo vnímáte svou izolaci a osamělost. V případě, když máte ve svém horoskopu znamení Ryb na Ascendentu, Středu nebe, Descendentu nebo Hlubině nebe, nebo Slunce a Lunu v Rybách, Neptunovská diagnóza se zesiluje a zasunuté vzpomínky a obrazy života jsou skutečností.

Lovecký úplněk, jak tomuto úplňku říkají indiáni je obdobím, kdy za svitu měsíce podnikají lovy, aby si udělali ještě zásoby před nadcházející zimou. V pondělí, dne 28. října ve 4:31 SEČ vrcholí Novoluní ve Štíru a v úterý, dne 12. listopadu ve 14:35  SEČ vrcholí Úplněk v Býku ( mrazivý úplněk) nebo li bobří úplněk. Přeji vám nádherný a klidný den. V lásce a úctě astroložka Jitka Bártová.

Krásný den miláčkové, vítejte v nabídce služeb. Pro objednání se na sezení do astrologické poradny a věštírny na osobní konzultaci volejte na telefonní číslo do poradny 775 097 667 A otevírací dobu a adresu poradny najdete v odkaze Kontakt Dělám poradenství, výklady horoskopu a věštby z karet, regresní terapie a čtení záznamů duše. Mimo otevírací dobu poradny vás mohu objednat na sezení po skype, po telefonu, nebo mám písemnou poradnu pro konkrétní krátké dotazy Vaše dotazy do poradnyA veškeré informace už najdete v odkazu Ceník a nabídka mých služeb pro vás 

Těším se na vás. S láskou a úctou astroložka Jitka Bártová.

Více...

Povídání o zářijovém úplňku v Rybách a předpověď na druhou polovinu měsíce září 2019.

Autor: v Sobota 14.09.2019 13:00:00 |

Krásný úplňkový den přátelé a miláčkové hvězd  V sobotu dne 14. září roku 2019 v 6 hodin a 35 minut letního času vrcholí dožínkový úplněk v Rybách  Je to úplněk plný citů, emocí a obrazů, které se dostávají z hlubiny duše na povrch. Při dožínkovém úplňku děkujeme všem živlům, jako je země, voda, vzduch a oheň a božstvu, co se nám průběhu roku urodilo a co jsme sklidili za úrodu. Ryby jsou dvanáctým a posledním znamením zvěrokruhu, proto bilancujeme, co nám jaro a léto přineslo, rozjímáme, přemýšlíme, a dáváme si před zimou věci do pořádku. O úplňku v Rybách se vyhýbáme unáhleným závěrům a důležitým rozhodnutím, nepodstupujeme operace, pakliže není operace nutná k záchraně života (to se neptáme, ale jdeme pod skalpel) 

Luna je na 21 stupni Ryb v konjunkci s retrográdním Neptunem na 17 stupni Ryb  Retrográdní Neptun je v Rybách v domicilu a jeho vliv je pronikavě silný, protože je na 17 stupni v kritickém postavení. S Lunou v Rybách máme plodnou fantazii, máme sklony k lenosti a úplněk přináší mediumitu, jako jsou setkání s bytostmi z duchovního a nadpřirozeného světa. Je třeba být ve střehu před opiáty, podvody, manipulací a před nebezpečím, které se skrývá v mediumizmu.  Retrográdní Neptun v konjunkci s úplňkovou Lunou v Rybách působí v kvadratuře na Jupitera do Střelce. Jsme naklonění hudbě  Rovněž lidé spekulují, pokoušejí štěstí v sázkách a ve hře  Planetární konstelace ohlašují poruchy jater a zažívání.  Černá luna je na 14 stupni Ryb. Ryby ovládají slabé a studené nohy, plochá chodidla a prsty na nohou, lymfatický systém, vodnatelnost, chůzi, lupy, které se tvoří v pokožce hlavy a zuby. Odrazem Ryb je Panna a ta ovládá tenké střevo a trávení.

V úplňkový den, dne 14. září vstupuje Merkur a Venuše do Vah. Venuše ve Vahách působí na naše životy příjemně a tak plánujeme svatby, uzavíráme manželství, podepisujeme smlouvy, Venuše Vahách ovlivní náš vztah k estetice a ovlivní naše partnerské vztahy. Venuše je ve Vahách v opozici na retrográdního léčitele Chirona do Berana a rovněž léčí naší naše duše a naše vztahy. Také s Merkurem ve Vahách inklinujeme k umění, hudbě a procházíme soudními procesy. V neděli, dne 22. září začne Merkur ve Vahách působit v kvadratuře na Saturna do Kozoroha a způsobí překážky, nezdary a vynaložené úsilí může být zmařeno. Raději nepodepisujeme a neuzavíráme smlouvy, neinvestujeme finance, tento aspekt, který vede k sobeckosti a k zneužití, potrvá do 25. září. V neděli, dne 23. září v 9:50 letního času vstoupí Slunce do Vah a začne podzimní rovnodennost a astronomický podzim. Ode dne 26. září začíná Merkur působit v kvadratuře na retrográdního Pluta do Kozoroha a po dobu dvou dnů, do 28. září nám začne působit spíše ztrátově. Pluto je nejvzdálenější a nejmenší planetou sluneční soustavy a vládne osmému znamení Štíra, z hlediska karmy může přinést ztráty, úrazy, nehody, kritické střety, anebo odmítnutí.

A dne 30. září začne působit Venuše ve Vahách v kvadratuře na retrográdního Pluta do Kozoroha. Kozoroh je ovládán Saturnem, planetou omezení, učení a vytrvalosti. Probíhá tu evoluce lidstva a evoluce pozemského života, kdy se dostáváme do hloubky vědomých a nevědomých programů a ke kořenům duše, dostáváme se k nejhlubším kořenům inkarnace. Je doba velkých idiotů a je doba velkých mudrců. Citovým tématem je naše vlast, zapuštění kořenů, rodina, obživa jako jídlo a střecha nad hlavou, práce a sociální zabezpečení. Je důležité pochopit, proč jsme syceni informacemi, filosofií, energií a proč si jako potravu do další inkarnace sbíráme životní zkušenosti. V sobotu, dne 28. září ve 20:29 letního času vrcholí Novoluní ve Vahách. A v neděli, dne 13. Října ve 23:10 vrcholí Úplněk v Beranu a říkáme mu Lovecký úplněk. S láskou a úctou přeji krásný úplňkový čas. Astroložka Jitka Bártová 775 097 667

Krásný den miláčkové, vítejte v nabídce služeb. Pro objednání se na sezení do astrologické poradny a věštírny na osobní konzultaci volejte na telefonní číslo do poradny 775 097 667 A otevírací dobu a adresu poradny najdete v odkaze Kontakt Dělám poradenství, výklady horoskopu a věštby z karet, regresní terapie a čtení záznamů duše. Mimo otevírací dobu poradny vás mohu objednat na sezení po skype, po telefonu, nebo mám písemnou poradnu pro konkrétní krátké dotazy Vaše dotazy do poradnyA veškeré informace už najdete v odkazu Ceník a nabídka mých služeb pro vás 

Těším se na vás. S láskou a úctou astroložka Jitka Bártová.

Více...