Nacházíte se zde: Úvod Povídání s hvězdami Měsíční předpověď, co nám hvězdy říkají Povídání s hvězdami o mysteriózním roce 2020. Začíná rok kovové krysy.

Povídání s hvězdami o mysteriózním roce 2020. Začíná rok kovové krysy.

Autor: v Středa 11.09.2019 16:00:31 |

Krásný transformační čas v roce 2020 s dosavadními a nově získanými zkušenostmi přeji všem bytostem na planetě Zemi :-P Dle čínské astrologie nám dne 25. ledna roku 2020 začíná rok kovové krysy a ten potrvá  až do 11. února roku 2021. Čekají nás změny v oblasti kariéry, práce, osobního rozvoje a změny proběhnou v lásce. Kovová krysa přeje volnému času, zálibám a koníčkům, naopak varuje před úbytkem životních sil a honbou za penězi. Začíná nám rok 2020 a životní etapa nových příležitostí, hospodaření a šetrnosti. Hospodařit budeme nejen s vodou, ale také s finančními úsporami, tento rok rovněž přeje lásce a podnikání. Co jsme ve svém životě zaseli, dobré i zlé, budeme v roce 2020 sklízet. V láskách hledejme více harmonie, souznění, porozumění a tolerance. 

V roce 2020 nás na nebeské klenbě čekají dva super úplňky a dvě polostínová zatmění Měsíce :-) První polostínové zatmění Měsíce přijde při úplňku, dne 10. ledna ve znamení Raka. Druhé zajímavé polostínové zatmění Měsíce nastane dne 5. června při úplňku ve znamení Střelce.

Jeden sedmičkový super úplněk nás čeká dne 9. března ve znamení Panny, zářící kotouč Měsíce bude největší a bude co nejvíce přiblížený k Zemi. A další tak zvaně super úplněk následuje na Velikonoce, dne 8. dubna ve znamení Vah. Tento super úplněk bude nejenom sedmičkový, ale také se odehraje s Měsícem co nejvíce přiblíženým k Zemi 8-)  Čeká nás ještě další rarita v říjnu roku 2020, kdy nás oblaží dva úplňky v jednom měsíce po sobě následující. Dne 1. října vrcholí první úplněk v ohnivém znamení Berana a dne 31. října nastane druhý úplněk v zemském znamení Býka, který tak nazýváme Modrým úplňkem, jelikož dva vrcholící úplňky jsou v jednom kalendářním měsíci raritou a vzácností :-) Dne 30. listopadu se na nebeské klenbě odehraje velice zvláštní úkaz … Měsíc se začne nacházet uprostřed souhvězdí Býka, mezi hvězdou Aldebaran a hvězdokupou nazvanou kuřátka. 

Čtyřkový rok 2020 je o přehodnocení partnerských a mezilidských vztahů, o ukotvení se v energii na planetě Zemi, o společenských rolích. Rok 2020 bude poznamenám zdravím a léčením. Z pohledu numerologie nám čtyřkový rok nabízí v datu hned dvě dvacítky, které jsou symbolem karmy a probuzení. Jedině skrze probuzení duší může opět přijít vykoupení a znovuzrození. Poznání, smrt a přijetí nového života. Nebo li činy a sbírání zkušeností jsou setbou a následující sklizní. Jako smrt, posmrtný stav a znovuzrození, to vše je darem v kole života. Tento rok nikomu nic neodpustí miláčkové. Abychom se stali celistvými a uzdravenými bytostmi a milovali své tělo, duši a přijali dar života, duše budou činit velká rozhodnutí. Můžeme dojít k úspěchu a vyléčení, opačně můžeme prožít hloubku, pád a sáhnout si na práh bolesti. Vztahy se už neobejdou bez lásky, souznění a sexuality, jen dostanou jinou kvalitu. Dvě dvacítky symbolizují dvě labutě a otevírají nám srdce. Skrze srdce, skrze vnitřní dítě a citový vztah k nám samotným proudí proměna lásky. Citové vztahy a jejich hranice budou symbolizovat naše potřeby.

Mytologický léčitel Chiron putuje ohnivým a marsovským znamením Berana. Je ukazatelem vyššího vědomí.

Důležitý je v tomto roce Uran, putuje zemským znamením Býka a probouzí všechny živly, jako jsou země, voda, vzduch a oheň. Zaznamenáváme přírodní katastrofy. Uran je tématem Vodnáře a každá myšlenka a skutek jsou počinem nové karmy. Uran vyžaduje rozpuštění starých a nefunkčních struktur, nebo závislých citových vazeb a náboženských a duchovních magorií. Proto i v náboženských a duchovních sférách a v ezoterických vlnách bude docházet k nové obrovské očistě od podvodníků a falešných léčitelů. Dojde tak ke spojení Saturna (mytologicky Kronos) ve znamení Vodnáře, který pod vládou planety Uran vyzve lidstvo k odpojení se od závisti, závislostí, drog a nenávisti. Osud máme ve své paměti a ve volbě duše. Rovněž kybernetika v technických zařízeních a bankách prochází a nadále bude procházet procesem změn.

Bude jen na lidech, jak se s karmickými předpoklady do budoucnosti vyrovnají. Uran je planetou přechodu do nové éry života. Saturn je planetou omezování a překážek, přivádí nám do života stíny a světlo. Stíny jsou jako pouta a omezují náš pohyb. V horoskopu se projevují jako dílo, které jsme vytvořili v minulých životech. Když pochopíme, že Saturn označuje naše stinné stránky a slabiny, s kterými se duše utkává a opustíme životní okovy, pak nabytím vděčnosti za potravu, kterou nám Saturn uštědřil jako lekci, překonáme záporné vlivy Saturna a zvítězíme sami nad sebou :-P Saturn je nazýván pánem času. Dne 22. března přestoupí Saturn do Vodnáře a ve znamení Vodnáře setrvá do 2. července roku 2020 a opět se vrátí do znamení Kozoroha. Saturnův další přestup do Vodnáře přijde na konci roku, dne 17. prosince 2020 a ve Vodnáři Saturn setrvá do 7. března roku 2023.

Vodnář je pro Saturna sympatické znamení, jelikož mu propůjčuje životní optimismus a kladný postoj k životu. V našich životech tak ovlivní přátele, starší a osamělé lidi, techniku a v oblasti zdraví srdeční potíže, krevní oběh, náchylnost ke křečovým žilám, úrazy dolních končetin a amputace končetin. Upozorní nás na vývoj lidstva s uvědoměním si našich vrozených kvalit. Dojde na změny na politické scéně s výměnou vládních stran a tyto změny se dotknou lidské společnosti. Zřejmě budeme spojovat své síly s transformací myšlení, na úrovni fyzického bytí a intuice.

Dalším významným bodem smrti je karmická Černá luna, která dne 27. ledna roku 2020 přechází do znamení Berana a utvoří konjunkci s Chironem v Beranu. Černá luna setrvá v Beranu do 21. října a pak přestoupí do zemského Býka. Po větší část roku 2020 pocítíme vliv Černé luny, nazývané též Bodem smrti z ohnivého znamení Berana. V Beranu probouzí slepou sílu, únavu, vyčerpaní. Černá luna byla v Beranu před devíti lety, psal se březen roku 2011 a byl to čtyřkový rok. Po devíti letech se dne 27. ledna roku 2020 vrací zpět a opět se píše čtyřkový rok 2020. Černá luna je obzvlášť raritní pro všechny osoby, kteří se s ní narodili ve znamení Berana a také pro všechny, kteří se narodili se Sluncem ve znamení Berana. Téma Černé luny souvisí se vztahy  partnerského, manželského, pracovního a lidského přístupu. Může se jednat i o péči v nemoci u rodinných příslušníků a sebeobětování. Jaké téma jste s Černou lunou v Beranu při průchodu astrologickým domem ve vašem horoskopu prožívali v roce 2011, může se vám jako nedoléčené téma vracet zpět do života a přinést vám změnu. Je třeba se zbytečně nevysilovat, aby nedošlo k duševní vyhořelosti a k naprosté vyčerpanosti. Odtud pramení nemoci. Také je třeba zvážit, kolik času věnujete pracovním aktivitám a kolik času věnujete zálibám, volnu, odpočinku, lásce, či sami sobě. Dokud není tento proces života pochopen, není ukončen. Je třeba se naučit hospodařit se životní energií, chránit své soukromí před nezvanými návštěvníky a energetickými upíry.

Dne 2. prosince roku 2019 přecházel Jupiter z ohnivého Střelce do znamení zemského Kozoroha, ve kterém setrvá do 19. prosince roku 2020. Dle astronomie je Jupiter největší planetou, pokud jde o hmotnost. Z astrologického hlediska je Jupiter první z pěti pomalých planet. Dle planetárního působení v daném znamení zvěrokruhu je Jupiter planetou rozkvětu a expanze, zákonů a spravedlnosti, optimismu, štěstí, ochrany, zveličování a přemnožování. Podle starého úsloví se ti, které chce Jupiter zničit, zblázní ;-) V Kozorohu Jupiter působí na duchovní pýchu a na politickou ctižádost. Pod vlivem Jupitera v konjunkci s Plutem v zemském znamení Kozoroha dojde k rekonstrukci vlády a významný politici opustí své posty. V systému retrográdního postavení od 15. května 2020 do 12. září roku 2020 prezentuje Jupiter existenci a vztahy vládního systému, autority, hierarchii, zákony, vládnutí a politiku.

A dne 20. března vstupuje Slunce do ohnivého a kardinálního znamení Berana a astrologicky začíná nový rok s příchodem jarní rovnodennosti a  začne astronomické jaro. Dominantní planetou tak bude Neptun, který se na začátku astrologického nového roku nachází na 18 stupni znamení Ryb a je v konjunkci s ascendentem. Slunce se nachází na nultém stupni Berana a Černá luna v konjunkci s Chironem na čtvrtém stupni Berana. Jestli jsme připraveni a máme na své životní cestě přirozeně dospět k nějakému poznání, pak Neptun, který je vládcem vodních Ryb, nám v roce 2020 uvolní duchovní prameny poznání. Jestli máme vědět, poznání se dostaví. Jestli jsme ještě nedozráli do vyššího duševního vývoje, stejně si počkáme. Protilehlým znamením Ryb je racionální zemská Panna. Když budeme příliš lpět na citových vazbách, na nejistotě, strachu, vytvářet domněnky a zaměstnávat svůj rozum na plný úvazek blbostmi, anebo nebudeme mít vlastní názor na danou věc, výsledkem bude chaotické chápání a psychické onemocnění. Přeji nám všem nádherný mysteriózní rok 2020, mějme lásku, úctu k bližním a lidičky, buďme na matičce Zemi k sobě ohleduplní a tolerantní. Láska a vyšší poznání jedině přichází skrze naše srdce. Papa v lásce a úctě astroložka Jitka Bártová.

Můžete se stále objednávat na telefonním čísle 775 097 667 do mojí astrologické poradny a věštírny. Vaše objednávky s vámi vyřizuje můj asistent, který vám nabídne termín a objedná vás ke mně do poradny. Více informací a adresu poradny najdete v odkazu Kontakt ceny o službách najdete v odkazu Ceník a nabídka mých služeb pro vás Také písemná poradna pro vaše rychlé a krátké dotazy je připravená a  otevřená a více informací  je vysvětleno v odkazu Vaše dotazy do poradny