Nacházíte se zde: Úvod Povídání z křišťálové studánky O léčení Povídání o významu barev v lidské auře

Povídání o významu barev v lidské auře

Autor: v Čtvrtek 29.11.2012 21:26:45 |

„ Zázraky se nedějí v rozporu s přírodou, ale pouze v rozporu s tím, co o ní víme.” Svatý Augustin

Často se mě klienti v poradně ptají, jakou barvu má jejich aura. Ptají se i na význam barev, co která znamená a jak ovlivňuje jejich životy. Aura je energetický obal člověka, zvířete, rostliny a jakékoliv měřitelné částice. Má několik vrstev, které mohou dosahovat až mnoha metrů kolem těla. Nejjemnější vrstvy aury jsou uvnitř těla a kolem každé buňky. Auru si také můžeme představit jako druh svatozáře. Pokud je jasná a zářivá, jde po zdravotní stránce o člověka zdravého a po morální stránce ušlechtilého. Díry v auře znamenají nemoc těch orgánů, ze kterých nevyzařuje. Signalizují stav, který by měl být léčen. Sedm vrstev a sedm čaker aurického pole souvisí s určitou funkcí a každá vrstva je sdružená s jednou z čaker. Mít otevřené čakry a zvýšit přítok energie je velmi důležité, protože čím více energie námi prochází, tím jsme zdravější. Nedostatek proudění energie je způsoben nerovnováhou energie, nebo zablokováním energetického toku a je příčinou onemocnění.

Jednotlivé čakry a jejich barvy

1. čakra – základní je červená a souvisí s množstvím fyzické energie a vůlí žít ve fyzické realitě. Odpovídá nadledvinkám, páteři a ledvinám.

2. čakra – sakrální je oranžová a souvisí s reprodukčním systémem. Souvisí se schopností lásky k opačnému pohlaví. Je spojena s gonádami.

3. čakra – solar plexus je známá jako solární centrum, je žlutá a je spojena s hlubokou radostí, která pramení z poznání jednoty a spojení s universem. Náleží k mentální úrovni a jejímu zdravému fungování, přímo souvisí s emociálním životem. Souvisí se slinivkou, žaludkem, játry, žlučníkem, nervovým systémem.

4. čakra – srdce je zelená, anebo také růžová, či svítící zlatá a souvisí s brzlíkem, srdcem, krví, oběhovým systémem. Je centrem, skrze něž milujeme – přes něj proudí energie vzájemného spojení s veškerým životem. Čím je toto centrum více otevřené, tím větší okruh života dokážeme zahrnout do své lásky.

5. čakra – hrdlo je modrá a souvisí se štítnou žlázou, průduškami, hlasovým aparátem, plícemi a zažíváním. Stav této čakry také ukazuje, jak je to s přijímáním toho, co k člověku přichází. Dovoluje každému, aby tvůrčím způsobem komunikoval s vnějším světem.

6. čakra – hlava je indigová modř a nazývá se čakrou obočí, neboli třetí oko. Leží uprostřed mezi obočím. Souvisí s hypofýzou, spodní částí mozku a s levým okem. Patří k ní schopnost vizualizovat a porozumět mentálním pojmům. Vztahuje se k intuitivnímu vidění, jasnovidění a je sídlem božské inteligence.

7. čakra – korunní je fialovobílá a souvisí s epifýzou, vrchní část mozku, pravé oko. Odpovídá šišince, která leží pod mezimozkem. Její význam spočívá v tom, že přijímá nejzákladnější duchovní energie. Energie, které vystupují prostřednictvím korunní čakry. Tvoří nad hlavou skutečnou korunu čistého světla a božské energie. Takováto duchovnost přesahuje jakékoliv dogma a nelze ji lehce vyjádřit slovy. Spíše je to stav bytí.

Milí klienti a čtenáři těchto stránek, každý z Vás se může spojit se svým Andělem a požádat si o pomoc.

Jitka Bártová