Nacházíte se zde: Úvod Povídání z křišťálové studánky Na přelomu října, dne 31 a až 1. listopadu nám začíná Samhain a svátek Dušiček.

Na přelomu října, dne 31 a až 1. listopadu nám začíná Samhain a svátek Dušiček.

Autor: v Pondělí 28.10.2013 12:39:42 |

Blíží se nám čas Samhainu, který oslavíme za soumraku ze dne 31. října na 1. listopadu, kdy Keltové začínají nový rok 🙂 Nádherný a mysticky kouzelný čas přeji všem, kteří rovněž jako já věří na tajemno a nadpřirozené úkazy zrovna tak, jako na anděly 🙂 Samhain je nejdůležitější svátek roku, kdy končí období hojnosti, tepla a světla a začíná nám období tmy a zimy 🙂 Je to úžasný okamžik předělu celého roku a proto ho slavíme na závěr října a začátkem listopadu. Samhain navazuje na další zvyky a tradice spojené s keltským svátkem. O samhainské noci, nebo si zvolíme některou následujících pěti nocí, můžeme spalovat figuríny vycpané slámou anebo ze vytvořené ze starých hadrů. Je to takový rituálek, který nám symbolizuje všechno nemocné, špatné a nežádoucí, co se během uplynulého roku nahromáždilo a od čehož se pomocí rituálku a ohně potřebujeme očistit, abychom mohli s úsměvem vstoupit do roku nového. Takže tradice keltské stále přetrvávají 🙂 Samhain je vnímám jako doba, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých a duše zesnulých se v tento čas vracejí na zemský povrch a živí zase mohu navštívit podsvětí. 

Je to období, kdy navštěvujeme hroby a vzpomínkou uctíváme zemřelé předky. Je to mystický a proměnný čas, který bude v neděli, dne 3. listopadu umocněn vyvrcholením novoluní a hybridním zatměním Slunce v souhvězdí Štíra a tím  nás vzývá k ukončení starého konání, k odložení všech negací a problémů a k novým začátkům. Ještě více můžeme navázat spojení s našimi anděly božího světla, strážci, průvodci, dušemi a také s runami, kartami a hvězdami. V přírodě můžeme najít spojení s duchy stromů, kteří nás v objetí přijímají a ochraňují. Doma si zapálíme bílé svíce. Každá bílá svíčka symbolizuje našeho anděla, průvodce a strážce, který nám ukazuje cestu, po které máme kráčet k zářícímu světlu. 

Kaštanová, hnědá, červenohnědá, zlatavá, pomerančová, fialová a šedá jsou barvy, které potřebujeme k uctění Samhainu, ale svíce jsou a zůstanou bílé 😀 Vyzdobíme obydlí, na dveře pověsíme věnec a za oknem zapálíme bílou svíčku. 

Nádherný a mystický čas proměny, kouzelnou oslavu Samhainu vám moji miláčkové s láskou, úctou, světlem a Anděly přeje vaše astroložka a kartářka Jitka ♥ Mám vás moc ráda 😀 

Sdílením mých příspěvků na facebooku anebo přidáním mých stránek www.povidanishvezdami.cz se můžete podělit s ostatními přáteli a rozšířit moje povídání dále. Jsem tady také pro vás a s láskou všem děkuji za vaše postřehy ♥ Srdíčko lásky a zářící hvězdičku všem bytůstkám a všem miláčkům ve Světle Andělské Lásky posílá vaše Jitka ♥