Nacházíte se zde: Úvod Povídání z křišťálové studánky O léčivých bylinkách Říjnové povídání o darech přírody a léčivé lípě ♥

Říjnové povídání o darech přírody a léčivé lípě ♥

Autor: v Sobota 01.10.2011 15:55:36 |

Vítejte v podzimním povídání z křišťálové studánky o léčivkách. Ačkoliv začal říjen a podzimní měsíc otevřel svoje vrátka, teplý vzdoušek a hřejivé sluníčko nás příjemně překvapilo s milou vzpomínkou na léto, které se s námi ještě nechce loučit ♥ 🙂 V lásce a s radostí přijímáme dary, které nám příroda nabízí. A dneska si budeme povídat o lípě, protože chřipeček a nachlazení “běhá” i v nádherně slunečném počasí okolo nás dost a dost.

Lípa je strom, který se dožívá stáří až 600 let a přináší klid, harmonii a pohodu. Lípa žije pomalu a proto se také nechce s námi loučit ♥ 🙂 A když se na jaře a v létě usadíme pod tímto krásným košatým stromem, uslyšíme z koruny stromu zpěv ptáčků, bzučení pilných včeliček a ucítíme vůni lípy, která nás “očaruje” 🙂 A jestliže jsme na jaře byli pilní jako včelky, máme již nasbírané květy lípy, které jsme usušili. Jestliže nemáme nasušeno, navštívíme specializovaný obchůdek, který sušené bylinky nabízí.

Sotva začínáme pociťovat blížící se nachlazení, připravíme si preventivně čaj z lipového květu, do kterého přidáme med. Lipový čajík můžeme popíjet i trvale (dlouhodobě). Pomáhá snižovat horečku, zřeďuje krev a pomáhá proti chřipce, kašli a zánětu průdušek. Při přípravě čaje také můžeme lipový květ smíchat se šípkem, květem z černého bezu a natí z hluchavky. Ochutíme medem (vynikající je med z pampelišek) a citronem. Je báječným pomocníkem pro všechny, kteří mají sníženou imunitu a věří v léčivou energii kouzelných bylinek. S láskou Vaše Jitka Bártová.