Nacházíte se zde: Úvod Povídání s Lunou Čekají nás superúplňky a zatmění Slunce a Měsíce v roce 2020.

Čekají nás superúplňky a zatmění Slunce a Měsíce v roce 2020.

Autor: v Úterý 31.12.2019 16:43:49 |

V roce 2020 nás na nebeské klenbě čeká pozoruhodné zatmění Slunce a Měsíce, což můžeme považovat za vzácné úkazy.

Krásný a optimisticky pojatý rok 2020 přeji všem příznivcům a všem miláčkům astrologie. V roce 2020 nás na nebeské klenbě čekají dva super úplňky a dvě polostínová zatmění Měsíce :-) První polostínové zatmění Měsíce přijde při úplňku v pátek, dne 10. ledna ve znamení Raka. Měsíc se ocitne v zemském polostínu, kdy ve 20:10 SEČ kdy přijde maximální polostínové zatmění Měsíce, který se tak tmavě zabarví. Slunce bude v zemském Kozorohu, ve kterém je nejsilnější planetární obsazení. Druhé zajímavé a slabší polostínové zatmění Měsíce nastane dne 5. června při úplňku ve znamení Střelce, který vrcholí ve 21:12 letního času. Polostínové zatmění můžeme uvidět i v České republice.Další mega super úplněk nás čeká dne 9. března ve znamení Panny, kdy zářící kotouč Měsíce bude největší a bude co nejvíce přiblížený k Zemi.

A další tak zvaně superúplněk následuje na Velikonoce, dne 8. dubna ve znamení Vah. Tento super úplněk se odehraje s Měsícem co nejvíce přiblíženým k Zemi 8-) Čeká nás ještě další rarita v říjnu roku 2020, kdy nás oblaží hned dva úplňky v jednom měsíce po sobě následující. Dne 1. října vrcholí první úplněk v ohnivém znamení Berana a dne 31. října nastane druhý úplněk v zemském znamení Býka, který tak nazýváme Modrým úplňkem, jelikož dva vrcholící úplňky jsou v jednom kalendářním měsíci raritou a vzácností :-) 

Dne 30. listopadu se na nebeské klenbě odehraje velice zvláštní úkaz …Měsíc se začne nacházet uprostřed souhvězdí Býka, mezi hvězdou Aldebaran a hvězdokupou nazvanou kuřátka.

V neděli, dne 21. června 2020 v 8:41 letního času je Novoluní v Raku a čeká nás úplné prstencové zatmění Slunce v Raku. Pozorovat ho můžeme v Indii a v Tibetu. V pondělí, dne 14. prosince v 17:16 SEČ se dočkáme Novoluní ve Střelci se Sluncem a Měsícem ve Střelci a v 16:03 SEČ nás čeká rarita a to úplné zatmění Slunce.

Mějte se moc hezky a papa, v lásce a úctě Jitka Bártová. Telefon do kanceláře  astrologické poradny 775 097 667 Můžete se stále objednávat na telefonním čísle 775 097 667 do mojí astrologické poradny a věštírny. Vaše objednávky s vámi vyřizuje můj asistent, který vám nabídne termín a objedná vás ke mně do poradny. Více informací a adresu poradny najdete v odkazu Kontakt Ceny o službách najdete v odkazu Ceník a nabídka mých služeb pro vás Také písemná poradna pro vaše rychlé a krátké dotazy je otevřená a více informací  je vysvětleno v odkazu Vaše dotazy do poradny. Děkuji za vaší důvěru.