Nacházíte se zde: Úvod Povídání s Lunou Vliv lunární energie na naše zdraví v září roku 2012 a léčivé pohlazení bylinek :-)

Vliv lunární energie na naše zdraví v září roku 2012 a léčivé pohlazení bylinek :-)

Autor: v Neděle 02.09.2012 14:26:50 |

Krásný zářijový den a voňavé babí léto přeji vám všem *** Září nám ohlašuje konec léta a přechod do dnů provoněných babím letním počasím. Také lunární fáze a energie lunární bohyně působí na naší psychiku a tímto i na naše zdraví 🙂 Je to jako příliv a odliv vody a lidské tělo obsahuje až 70 – 80 % vody. Opravdu bychom měli vědět, co pijeme, protože čím více obsahuje voda hořčíku a vápníku, tím je tvrdší a příznivější pro lidské tělo, avšak čím je voda měkčí, tím zase hůře pro tělo, zejména pro srdce a tepny, Uvědomíme si, že ani tvrdost vody není samozřejmě příznivá do nekonečna, příliš tvrdá voda zase zatěžuje tělo minerálními anorganickými látkami, které při hojném popíjení minerálek se v těle usazují a našemu zdravíčku škodí. Nicméně nic se nemá s vodou přehánět a potřebné minerály stejně přijímáme z potravy, jako jsou obiloviny a zelenina…A pitnou vodu nejraději pijeme z kohoutku :o)

V září budeme posilovat naší imunitu a slezinu. A budeme se rovněž věnovat citovým hodnotám a srdíčku ♥ Budeme jíst rýži, ořechy, jablíčka, hroznové víno a zeleninu, klidně dušenou. A ani nesmíme opomenout třezalku tečkovanou 🙂

Třezalka tečkovaná, kterou naše babičky lidově pojmenovaly krevníček, svatojanská bylina, bylina sv. Jana, prostřelenec a čarovník, dorůstá výšky 30 až 60 centimetrů. Zajímavé ovšem je, že třezalka byla od nepaměti považována za kouzelnou a léčivou bylinku, uplatňující se i v magii a při léčbě nejrůznějších chorob, počínaje ochranou před bleskem a konče náměsíčností. V malých žlázkách obsažené červené barvivo hypericin, nazývané „krev sv. Jana“, má zřejmě hlavní podíl na tom, že třezalka byla opředena řadou pověr…Přesto je třezalka bylinkou krásnou již na první pohled a její zářivě žluté květy zdobí stráně a louky pozdního léta:o)

Třezalka především báječně působí proti nespavosti, stresu, úzkosti a depresím. A recept na nervový čaj? Tak tady je:o) Smícháte 100 gramů natě dobromysli, 50 gramů natě třezalky, 50 gramů listu vrbky úzkolisté, 25 gramů květu vřesu a 25 gramů květu měsíčku. Do hrnku vložíte jednu čajovou lžičku kouzelných bylinek a zalijete čtvrt litrem vroucí vody. Po třech minutách scedíte a popíjete po malých doušcích až 3 krát denně po dobu min. třech týdnů a max. třech měsíců. Třezalka tečkovaná je též považována za přírodní antibiotikum a preventivně působí proti chřipkovému onemocnění.

Jsou to i kaštany, které mají v sobě ukrytou léčivou energii a kaštanové pohlazení pomáhá proti chřipkám a nachlazení. Kaštany si můžeme nasbírat sami. Připravíme (ušijeme) si plátěný pytlík a vložíme dovnitř přesně tolik kaštanů, kolik nám je let a ještě dáme jeden navíc. Pytlík zašijeme, aby se nám nevysypaly a vložíme pod polštář nebo pod postel. Na kaštanech spíme až do jarní rovnodennosti, poté je vysušené z pytlíku odstraníme, ovšem nevyhazujeme, ale vrátíme je rozdrcené (rozemleté) do země. Nesmíme zapomenout jak při sběru kaštanů, tak při navrácení kaštanů zpět do země, s láskou poděkovat vílám, které o stromy a přírodu pečují ♥

Ještě si můžeme připravit elixír. Do skleněné nádoby vložíme jemně nastrouhané kaštany a zalijeme Alpou (francovka), poté za občasného míchání necháme tři týdny stát a nakonec přecedíme přes čisté plátýnko. Opět elexír přejijeme do uzavíratelné láhve a použijeme jako mazání při bolestech a zánětech svalů, kloubů…A samozřejmě, že tyto plody je potřeba jako potravu dopřát i lesním zvířátkům. 

S Láskou, Světlem a Anděly vaše Jitka Bártová ♥ www.povidanishvezdami.cz