Nacházíte se zde: Úvod Povídání s Lunou V neděli, dne 13. října 2019 přichází úplněk do ohnivého znamení Berana.

V neděli, dne 13. října 2019 přichází úplněk do ohnivého znamení Berana.

Autor: v Neděle 13.10.2019 17:24:19 |

Krásný nedělní a úplňkový den miláčkové. V neděli, dne 13. října roku 2019 ve 23 hodin a 10 minut letního času vrcholí úplněk v ohnivém a kardinálním znamení Berana a vládcem Berana je planeta Mars. Potřebujeme čas a pevnou vůli, abychom dospěli k rozhodnutí.

Každým měsícem v roce dosahuje Luna ozářeného plného kruhu a stojí v opozici na Slunce a mluvíme tak o úplňku. Po úplňku se každodenně po dobu 14 dnů kotouč Měsíce zmenšuje, až dochází ke konjunkci Luny a Slunce v téže znamení a tato konjunkce obou Světel je pojmenována novoluním. Beran ovládá hlavu, obě mozkové hemisféry, všechny orgány uvnitř hlavy, to znamená mozek, pak oči, tranzové stavy, například hypnózu, hlubinné regresní terapie, záhadné síly podvědomí a životní sílu.

Luna je na 20 stupni Berana a v protilehlém znamení jsou Váhy, ve kterých se na 20 stupni nachází Slunce. Luna v Beranu je postavená v kvadratuře na Pluta, který je na 20 stupni v zemském znamení Kozoroha. Slunce ve Váhách je v kvadratuře na Pluta a Saturna do zemského znamení  Kozoroha.

Mars, který Luně v úplňku ve znamení Berana vládne, se nachází ve Váhách. Když jsou planety v kvadratuře, což je dynamický aspekt, jsou mezi sebou v konfliktu a krize řešíme a překonáváme je. Saturn v kvadratuře na Slunce – tento aspekt prozrazuje  otcovský model, či smutek po otci, smutek ze ztráty otce, nebo partnera, zároveň nás vede na cestu sebekontroly a odpovědnosti.

Slunce je ve Váhách v pádu a Mars ve Váhách ve zničení. Planetární energie Jupitera ve Střelci v kvadratuře na Neptuna do Ryb jsou motivovány citem, kdy se snažíme získat kontrolu nad vlastními citovými pohnutkami. Zároveň nám krásná planeta Jupiter stojí ve Střelci v sextilu a působí na Slunce do Vah, Jupiter je velký a úžasný životní optimista, je planetou, která je nakloněna štěstí, blahobytu a zdraví, proto dochází k opětovnému uzdravení.

Ve Vahách má Mars potřebu bojovat za pravdu a spravedlnost. A protože úplněk v Beranu je otevřený výzvám, společenství a lidstvo prochází obrovskou vlnou transformace, naše chápání je intuitivní a náš duch otevřený. Chceme se opírat o rodinné hodnoty, vybudovat a chránit rodinu a domovy. Vymaňujeme se z pekla vztahů, krizových situací, nebo ze závislosti povolání. V přímém směru Pluta společně a snáze překonáváme pocity viny a zvládáme krize. Pluto je spjat s kolektivem. V období úplňku nám planetární konstelace přinášejí jak sílu, tak citovou slabost, vyčerpání a zase obnovu.

Může jít i o špatný vztah k našemu Já a k našemu tělu. Mars ve Vahách zároveň formuje milostné vztahy a náruživou přitažlivost k druhému pohlaví, tak zvaně otevírá alchymii lásky, vášně, sexu. Tento planetární charakterový rys je vystupňován jednak oblíbeností ve veřejném životě, nebo v umělecké sféře, na straně druhé v milostných vztazích a aférkách zpečetí a završí průchod labyrintem do závěrečného konce. Mars ve 3 domě dává náchylnost k hromadným nehodám na krátkých cestách.

Retrográdní Neptun je postavený v konjunkci s Černou lunou v Rybách. Neptun je superpomalá planeta a ovládá prožitky, sny, intuici, mimosmyslové vnímání a mystično. Neptun se vztahuje k psychické labilitě. Pod vlivem retrográdního Neptuna prožíváme svou představivost mnohonásobně více a prožíváme jí jako skutečnost. Proto si obrazně řečeno říkáme … Sním, anebo bdím ? Co je pravda a co je iluze ? V konjunkci Neptuna s Černou lunou prožíváme svou minulost, vybavují se nám vzpomínky z minulých životů, nebo vzpomínky současného života, co se stalo v minulosti. Černá luna čistí a uzavírá jednu etapu života. Jestli máte pocit, že se ve své existenci ztrácíte, máte mdloby, jste nervózní, nebo prožíváte a vnímáme něco, co si nedokážete vysvětlit, pak prožíváte životní zkoušky, nacházíte odpovědi a potřebujete inspiraci v tichu, nebo vnímáte svou izolaci a osamělost. V případě, když máte ve svém horoskopu znamení Ryb na Ascendentu, Středu nebe, Descendentu nebo Hlubině nebe, nebo Slunce a Lunu v Rybách, Neptunovská diagnóza se zesiluje a zasunuté vzpomínky a obrazy života jsou skutečností.

Lovecký úplněk, jak tomuto úplňku říkají indiáni je obdobím, kdy za svitu měsíce podnikají lovy, aby si udělali ještě zásoby před nadcházející zimou. V pondělí, dne 28. října ve 4:31 SEČ vrcholí Novoluní ve Štíru a v úterý, dne 12. listopadu ve 14:35  SEČ vrcholí Úplněk v Býku ( mrazivý úplněk) nebo li bobří úplněk. Přeji vám nádherný a klidný den. V lásce a úctě astroložka Jitka Bártová.

Krásný den miláčkové, vítejte v nabídce služeb. Pro objednání se na sezení do astrologické poradny a věštírny na osobní konzultaci volejte na telefonní číslo do poradny 775 097 667 A otevírací dobu a adresu poradny najdete v odkaze Kontakt Dělám poradenství, výklady horoskopu a věštby z karet, regresní terapie a čtení záznamů duše. Mimo otevírací dobu poradny vás mohu objednat na sezení po skype, po telefonu, nebo mám písemnou poradnu pro konkrétní krátké dotazy Vaše dotazy do poradnyA veškeré informace už najdete v odkazu Ceník a nabídka mých služeb pro vás 

Těším se na vás. S láskou a úctou astroložka Jitka Bártová.