Nacházíte se zde: Úvod Povídání s Lunou Únorový úplněk a působení lunární energie na naše zdraví :-)

Únorový úplněk a působení lunární energie na naše zdraví :-)

Autor: v Neděle 05.02.2012 14:35:51 |

Venku nám pořádně mrzne a zimní bohyně úplňkové noci sesílá sněžná přání nad střechy našich domovů. V tomto zimním počasí nás v úterý, dne 7. února 2012 ve 22:56 SEČ čeká úplněk ve Lvu. Příliv lunární energie bude v tento čas nejvyšší. Lev, jako páté znamení zvěrokruhu, kterému náleží planeta Slunce – putuje vzdušným Vodnářem a páté znamení zároveň zobrazuje tajnou komnatu našich milostných dobrodružství, lásek a tvořivosti a také dětí, a dle postavení luny zejména ovlivňuje krevní oběh, srdíčko, míchu, aortu, bušení srdce, krevní poruchy, kornatění cév, zánět míšních obalů a zadní oblast páteře.

A  co nám tedy přináší nadcházející mrazivý úplněk ve Lvu a jak můžeme pracovat s naším tělem a duší? 🙂 ♥ Určitě bychom měli věnovat větší pozornost svým láskám, přátelům a samozřejmě i našim dětem, které naše rodičovské a laskavé vedení ještě potřebují, ale ani své názory nebudeme vnucovat a podsouvat okolí. Jen s pohlazením, vlídným slovíčkem a láskyplným a něžným objetím můžeme projevit své city a souznění, které s blízkou bytostí sdílíme a tak pohladíme i svojí duši ♥

Stejně tak působí ve svých astrologických vlivech jantar. Tento sluneční kámen přináší štěstí tomu, kdo je narozen ve znamení Lva. Jeho průzračné nazlátlé odrůdy léčily odpradávna angínu, bolesti hlavy, které i při úplňku mohou být častější, léčily také uši a oči. Sympatickými a léčivými účinky vyniká i sardonyx. Chrání před nenávistí, lží, nevěrou a před sobeckou láskou, která pouze manipuluje a chce vlastnit. Jinak také zastavuje krvácení a pomáhá ve srůstání zlomenin. A dneska ještě jeden léčivý kámen zmíním, je to ametyst – chrání před nespavostí a skrytý pod poduškou (polštářem) sesílá lidem šťastné sny.

Srdíčko souvisí se čtvrtou čakrou – hvězdičkou, jejíž barva je zelená, anebo také růžová, či svítící zlatá a spojuje se s brzlíkem, srdcem, krví, oběhovým systémem. Čtvrtá hvězdička je centrem, skrze něž milujeme – přes něj proudí energie vzájemného spojení s veškerým životem. Čím více hvězdička září a čím více je otevřená, tím větší okruh života pak dokážeme zahrnout do své lásky ♥

Však také úplněk Srdce je pro všechny skvělou výzvou ke změně myšlení, protože změnou myšlenek si už teď tvoříme nový život. To znamená nepochypovat o sobě a o svém moudrém vědění, zbavit se veškerých strachů, být neustále vědomě v přítomnosti a vnímat celým svým tělem, svým srdcem a duší. Právě v tomto okamžiku si každý z nás na vlastní zodpovědnost přitahuje události a ovlivňuje svůj život.

Luna v úplňku se nachází ve Lvu a v protilehlém znamení Vodnáře zesíleně působí Slunce s Merkurem. Merkur je zprostředkovatelem  života a energie a je nazýván poslem bohů. Symbolizuje myšlení, rozum, pohyblivost a život a působí na mozek a paměť. Jeho dnem je středa a kovem rtuť. Z léčivých rostlin mu jsou zasvěceny petržel, anýz, fenykl, lékořice, mateřídouška, plicník, jablečník a kozlík. Z nerostů smaragd a topas, ze zvířátek pak lasička, opice, drozd, čáp, papoušek, skřivan a zajíc :-))

Mějte se úžasně, léčivě a srdíčkově a věřte svým Andělům, kteří jsou všude okolo vás, s láskou vaše Jitka Bártová ♥