Nacházíte se zde: Úvod Povídání s Lunou První dubnový a silný jarní úplněk s lunou ve Vahách a tři stadia v životě ženy:-)

První dubnový a silný jarní úplněk s lunou ve Vahách a tři stadia v životě ženy:-)

Autor: v Neděle 25.03.2012 13:45:10 |

Tak, jako každoročně nás čeká první a velmi silný jarní úplněk s lunou ve Vahách, který nám letos vychází na Velký pátek, dne 6. dubna ve 21:21 letního času. Na lukách vykukují první poupátka, na našich zahrádkách zvědavě poskakují kosíci a v korunách stromů trylkují svojí píseň skřivánci. Aprílové počasí si s námi také zalaškuje a jsou to kvetouci duby, které daly dubnu svoje jméno. A tento měsíc je také vyjímečný tím, že slavíme jarní svátky Velikonoční.

Lunární výzvou je pro nás půst, který můžeme držet o prvním jarním dubnovém úplňku, protože každé roční období nás vybízí, abychom naslouchali přání našich tělíček  🙂 Po zimě také v jarním úplňku meditujeme v přírodě a rovněž si protáhneme celé tělo.

Luna symbolizuje Velkou Matku, kterou pojí tři bohyně a představa tří stadií v životě ženy. První je dorůstající srpek luny a zastupuje symbol Panny. Druhým symbolem je měsíční úplněk a zastupuje ženu a jako třetí symbol přichází stařena s ubývajícím srpkem luny. V návaznosti na sluneční cyklus to je pak Jaro – panenství, Léto – ženství a Zima – stáří. Bohyně Jara vládne nebesům, bohyně Léta mořím a bohyně Zimy je stařenou podsvětí. Celá trojice však znamená jen jednu bohyni – Velkou Matku 🙂

Ale zastavme se při jarním dubnovém úplňku ve Vahách, který působí na ledviny, čištění krve a rovnováhu tělesných tekutin. Určitě nám prospěje kopřivový a ostružinový čaj, nejlépe připravený z čerstvě natrhaných lístečků.

Poté Váhy náleží sedmému znamení zvířetníku, který odhaluje naše partnerské vztahy a souznění. Nu a do Vah zase patří planeta Venuše, která je symbolem lásky. Při úplňku nám Venuše poletuje v retrográdním (re-start) postavení vzdušného znamení Blíženců. Páteční den se nejenom nachází ve vibrační energii harmonického čísla šest, ale také pod vládou planety Venuše.

A tak nás nebeské konstelace s dračí hvězdičkou rychle letící vzhůru ve spirále energií vybízejí k tomu, abychom se zastavili a udělali si čas na své bližní s vyléčením a odložením všech bolístek a v radosti a úžasném jarním veselí probudili a objevili v sobě lásku boha a bohyně, která nám do života přinese jen samé vyjímečné zprávy ♥ 🙂

Nádherné úplňkové souznění a krásné jarní dny vám s láskou přeje vaše Jitka Bártová ♥