Nacházíte se zde: Úvod Povídání s Lunou Májový měsíc pod vládou Hada a nedělní úplněk dne 6. května 2012 :-)

Májový měsíc pod vládou Hada a nedělní úplněk dne 6. května 2012 :-)

Autor: v Neděle 29.04.2012 01:05:29 |

Na první magickou neděli, dne 6. května v 5:37 letního času naší citlivost, bříško (reprodukční orgány) močový měchýř, konečník a střeva ovlivní úplněk s Lunou ve Štíru. První čakra, která se nazývá základní, je červená a souvisí s množstvím fyzické energie a vůlí žít ve fyzické realitě. Odpovídá nadledvinkám, páteři a ledvinám, močovému měchýři a konečníku. Souvisí se schopností uvědomění si sebe sama, kdy je potřeba nechat volný prostor pro city a potřeby svojí duše a také splynout v rovnováze se svojí duší.

Štíří znamení má planety dvě, první planetou je Mars – Áres a druhou planetou je Pluto – Hádes. Úplněk s Lunou ve Štíru, s Marsem v Panně a s Plutem v Kozorohu je jednou z nejsilnějších fází Měsíce a má vliv na náš spánek, vize a sny, s proměnlivostí Luny pak na naše emoce, duši a tělo. Tento čas je výzvou k uvolnění bloků v oblasti páteře a konečníku, k pročištění střev a ke sběru léčivých bylinek. Vhodnou bylinkou je také rozmarýn, který jako připravený čaj úžasně povzbudí krevní oběh, nervy a podpoří činnost trávicích žláz. Při slabosti krevního oběhu, při nízkém krevním tlaku a při špatném prokrvování můžete tuto léčivku přidat do koupele, kde bude mít blahodárné účinky. Rozmarýn povzbuzuje nejen mozek, ale i celé tělo:o)

Při májovém úplňku vám doporučím pěkně odpočívat, nepodléhat stresovým situacím, ale raději meditovat, protože Luna může působit na vaše sny. S květnovou hadí energií k nám přichází energie ohně, takže si můžeme užívat tepla a zároveň více přemýšlet. Pozor si budeme dávat na otevřené ohně a popáleniny.

V zásadě je Had moudré, inteligentní a přemýšlivé zvíře, je spíše introvert a má rád svůj klid, ale na jaře se svým půvabným šarmem vylézá ze svého úkrytu na hřejivé slunce (proto říkáme, že na svatého Jiří vylézají hadi a štíři a to od 24. dubna) a snaží se upoutat pozornost a touží po obdivu a slávě, takže pozor na přílišnou závislost a lpění na druhých, na posedlou žárlivost v lásce, nezvladatelné emoce a manipulaci v okolí, pak Hadí energie může ublížit a přinést vyčerpání a únavu.

Také si kontrolujte, co jíte za potraviny a co přijímáte za tekutiny, uveďte do souladu svoje tělo (vně) a svojí duší (uvnitř) v rovnováhu (kříž) a konejte věci zodpovědně – Mars je v precizní Panně 🙂 Nepodceňujte, že tyto energie nás budou provázet až do začátku července 🙂 ♥

Léčivé a srdíčkové májové dny s Lunou vám s láskou přeje vaše Jitka Bártová ♥