Nacházíte se zde: Úvod Povídání s Lunou Luna a její vliv na zdraví v únoru roku 2012 :-)

Luna a její vliv na zdraví v únoru roku 2012 :-)

Autor: v Neděle 29.01.2012 10:03:09 |

V únoru jsou nejvíce ohroženy ledviny, kterým vládnou Váhy. A protože i Neptun v Rybách dává duchovní a nervovou citlivost, je potřeba si pěstovat a udržovat v duši rovnováhu a harmonii, která je ke správné činnosti ledvin taktéž velmi důležitá. A protože při potížích i odpadové látky s obtížemi procházejí ledvinami a tlustým střevem, kyselé mléko a podmáslí provádí očistu špatně fungujícího a ucpaného systému a mají vynikající léčivý účinek. Doporučuji více obohatit jídelníček plnozrnným pšeničným pečivem a cibulí k zotavení éterického tělíčka a k povzbuzení nervů. A také z jídelníčku vyloučíme nadměrné množství soli a cukrů.

1. čakra – základní je červená a souvisí s množstvím fyzické energie a vůlí žít ve fyzické realitě. Odpovídá nadledvinkám, páteři a ledvinám. A tak i ledviny jsou centrem emocí, obav, strachu a zátěží, kterou si na svá bedra zbytečně moc nakládáme, anebo která je nám z vnějšího okolí naložena. Ovšem, že jsme to právě my, kteří si necháme na bedra břemeno naložit. Proto je tak důležité zvolnit tempo, vymanit se ze závislosti strachu a špatných vztahů, které nás tak vyčerpávají a odložit břemeno.

V úterý, dne 7. února ve 22:56 SEČ nás čeká úplněk ve Lvu. Lev zejména ovlivňuje krevní oběh, srdíčko, míchu, aortu, bušení srdce, krevní poruchy, kornatění cév, zánět míšních obalů a zadní oblast páteře. Při úplňku ve Lvu se proto ještě více soustředíme na oblasti těla, která odpovídají ohnivému Lvu. Uděláme si čas nejen sami pro sebe, ale také pro naše děti, lásky, rodinu a přátele.

Na svátek zamilovaných, svatého Valentina, v úterý, dne 14. února v 18:04 SEČ nás čeká lunární fáze poslední čtvrti Měsíce ve Štíru. Štír vládne močovému měchýři, močové trubici a reprodukčním orgánům, konečníku, tračníku, částem tlustého střeva a má také vliv na nosní katary a záněty nosních mandlí. Můžeme pít brusinkovou šťávu a dopřát si přesličkové sedací koupele. Při zapálených svíčkách si dovolíme naplno prožít den s naší láskou ♥

V úterý, dne 21. února ve 23:37 SEČ nás čeká novolunní s lunou v Rybách. Ryby ovládají chodidla a prsty u nohou, mají vliv na duševní psychiku, ploché a studené nohy a lymfatický systém. Při novolunní v Rybách se proto ještě více soustředíme na oblasti těla, která odpovídají vodním Rybám a celý následující měsíc, až do příštího novolunní, které nadejde dne 22. března, budeme pod vládou planety Neptun, která zase náleží Rybám a dvanáctému a poslednímu znamení zvěrokruhu. 

Astrologicky Ryby zastupují dvanácté a poslední znamení zvěrokruhu. Dvanáctý astrologický dům, prenatální vývoj a životní zkoušky – zobrazuje překračování hranic individuální existence a střet mezi potřebami ega a duchovním směřováním.

V čase novolunní stojí Slunce, Měsíc, Neptun (patří do Ryb) Chiron a Merkur v Rybách v životním úseku domova a rodiny, proto je tento lunární cyklus a měsíční čas významný a vybízí nás v životních lekcích k odložení starého a nefungujícího vzorce, k propouštění a k odložení pomyslné brzdy a prostě všeho, co již k dalšímu životu nepotřebujeme. Únor je měsícem léčení mezilidských vztahů a duševní psychiky, únor je měsícem nových začátků, když bez strachů nasedneme na svůj nový “vůz” 🙂

Láskyplné lunární, léčivé a srdíčkové únorové dny vám přeje vaše Jitka Bártová ♥