Nacházíte se zde: Úvod Povídání s Lunou Luna a její vliv na zdraví v lednu roku 2012 :-)

Luna a její vliv na zdraví v lednu roku 2012 :-)

Autor: v Neděle 01.01.2012 20:20:42 |

Ať už je zima, jaro, léto anebo podzimek, protože každý z nás je strůjcem štěstí svého, dle postavení hvězdiček v horoskopu může k péči o zdraví, k očistě tělíčka a dušičky, k péči o krásu (vnější a vnitřní) k chirurgickým zákrokům anebo také k početí miminka či k pracím na zahrádce využívat vlivu určité fáze Měsíce 🙂 Při úplňku se zranění hůře hojí, bolí hlava anebo špatně spí, ale bylinky nasbírané v čase úplňku mají větší léčivou sílu. Při novolunní se tělíčko pěkně zbavuje škodlivých látek a čistí se, je to čas obnovy a také čas sbírání bylinek (hlavně kořenů). První čtvrť Měsíce (luna dorůstá) a třetí, což je poslední čtvrť Měsíce (luna couvá) jsou pak spíše neutrální, ale určitě jsou skvělou výzvou pro půst a očistu těla a duše. Tyto  lunární rady platí pro všechny z nás a vůbec nezáleží na slunečním znamení – to znamená, že nezáleží, jestli jsme se narodili se Sluncem v Beranu anebo v Býku atd….:-)

V lednu je velmi choulostivý močový měchýř a potíže s močovým měchýřem dosti často souvisí s ledvinami a po psychické stránce jak s únavou, s přepracováním, tak s určitým strachem, obavou ze života, zda člověk neselže a tak dále. Pochopitelně v chladném a sychravém počasí je potřeba udržovat tělesnou teplotu, teple se oblékat, nosit pokrývku hlavy, chránit si uši, vyhýbat se stresovým situacím a popíjet lahodné bylinné nápoje.

Milujete bylinky? A máte doma sušené bylinky? Pak úžasným a cenově dostupným bylinkovým čajem je směs na zánět močových cest 🙂 Pět dílů nať průtržníku, čtyři díly nať medvědice, tři díly nať zlatobýlu, tři díly nať vřesu a dva díly heřmánkového květu. Dvě lžíce směsi zalijeme půllitrem vroucí vody a necháme přikryté asi 15 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme ho třikrát denně nejen při zánětu močových cest a ledvin, ale také při hnisu v ledvinách a ostatních ledvinových chorobách. Jako doplněk používáme sedací koupele z přesličky (z knihy Průvodce našimi léčivými rostlinami – Babiččiny bylinky)

Aura je energetický obal člověka, zvířete, rostliny a jakékoliv měřitelné částice. Má několik vrstev, které mohou dosahovat až mnoha metrů kolem těla. Nejjemnější vrstvy aury jsou uvnitř těla a kolem každé buňky. Auru si také můžeme představit jako druh svatozáře. Pokud je jasná a zářivá, jde po zdravotní stránce o člověka zdravého a po morální stránce ušlechtilého. Díry v auře znamenají nemoc těch orgánů, ze kterých nevyzařuje. Signalizují stav, který by měl být léčen. Každá z čaker aurického pole souvisí s určitou funkcí a každá vrstva je sdružená s jednou z čaker. Mít otevřené čakry a zvýšit přítok energie je velmi důležité, protože čím více energie námi prochází, tím jsme zdravější. Nedostatek proudění energie je způsoben nerovnováhou energie, nebo zablokováním energetického toku a je příčinou onemocnění.

Lunární fáze v lednu.

Luna nám dorůstá a v neděli, dne 1. ledna dochází k první čtvrti Měsíce v Beranu. V pondělí, dne 9. ledna v 8:33 SEČ bude úplněk s Měsícem v Raku a poté opět začne Luna ubývat. V pondělí, dne 16. ledna v 10:10 SEČ dochází ke třetí a poslední čtvrti Měsíce ve Vahách. V pondělí, dne 23. ledna v 8:42 SEČ nastane novolunní s Měsícem ve Vodnáři a po Novu opět začne Luna dosrůstat. A ještě v úterý, dne 31,. ledna v 5:10 SEČ nadejde první čtvrť Měsíce v Býku.

Jestliže si chcete udržet tělesnou váhu v příznivém poměru, pak o těchto lunárních fází můžete zahájit detox a postit se, to znamená jíst pouze ovoce a hodně pít, anebo pouze pít vodu či čaje.

Krásný a pohodový leden vám s láskou přeje vaše Jitka Bártová ♥